Menu

Pozycjonowanie Bielsko-Biała

Pozycjonowanie stron internetowych, serwisy www lokalne firmy na terenie miasta Bielsko-Biała

Czym jest reklama typu PPC?

aqimo

Jeżeli zależy Ci na szybkim wzroście liczby osób odwiedzających Twoją stronę internetową, warto zainwestować w jakąś formę reklamy. Obecnie największą popularnością cieczy się reklama PPC, czyli forma reklamy związana z wykonaniem przez jej odbiorcę określonej akcji. Jeśli taka reklama ma formę baneru, nie płacisz za jego wyświetlanie na stronie, ale za kliknięcie użytkownika w taki baner. Jeśli ma formę linku reklamowego, również nie płacisz za jego wyświetlenie, a jedynie za kliknięcie w ten link. Oczywiście kliknięcie w reklamę w automatyczny sposób kieruje użytkownika na promowaną stronę. Płacimy zatem wyłącznie za wejścia na stronę, a nie za wyświetlanie reklamy.

 

Takie rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony. Z jednej strony płacimy wyłącznie za użytkowników, którzy rzeczywiście mogą być zainteresowani naszą ofertą. Z drugiej strony koszt tego typu reklamy może być bardzo wysoki, zwłaszcza jeśli dokonaliśmy nieprawidłowego wyboru słów kluczowych, przy korzystaniu z linków reklamowych, na przykład w systemie Google AdWords lub gdy zdecydowaliśmy się na wykupienie baneru na niewłaściwej stronie, która nie przyciągnie do nas wartościowych użytkowników - takich, którzy byliby skłonni skorzystać z naszej oferty. Mimo wszystko reklama PPC współcześnie w niepodzielny sposób rządzi w internetowym środowisku reklamowym z prostej przyczyny. Właściwie przygotowana daje niemal natychmiastowy efekt, zapewniając wysoki poziom zwrotu poniesionych na nią nakładów. Przygotowanie takiej reklamy jest również bardzo proste, co zachęca wielu sprzedawców i właścicieli serwisów internetowych do korzystania właśnie z tej formy reklamy.

Pozycjonowanie Bielsko-Biała

aqimo

Kiedy wpisujemy w wyszukiwarkę dowolne hasło, uzyskujemy listę witryn, domyślnie najlepiej pasujących do jego treści. Widok przedstawia po dziesięć stron na każdej kolejnej karcie wyszukiwarki.

pozycjonowaniebielskobiala

Pierwsze pozycje to zazwyczaj reklamy płatne, które można wykupić dzięki usłudze Google AdWords. Umieszczenie wyszukanych stron odbywa się w kolejności jaką dyktuje algorytm Google.  Na pozycjonowanie stron www mają także wpływ różne czynniki.

Może to być objętość treści na stronie, częstotliwość występowania słów kluczowych w różnych miejscach na stronie, dodawanie nowych treści, szybkość ładowania strony, optymalizacja kodu strony.

Ważna będzie także ilość linków do naszej strony umieszczanych na innych witrynach. Im powiązane witryny cieszą się większą popularnością tym lepiej dla naszego adresu.

Istnieją firmy, skupiające się właśnie na tym, aby wynieść stronę internetową na pierwsze pozycje w wyszukiwarce. Pozycjonowanie stron www ma olbrzymie znaczenie dla marketingu internetowego. Od tego jak szybko trafi na naszą stronę klient zależy nasza pozycja i zysk. Pozycjonowanie stron www sięga dziś także swoimi działaniami na platformy social media. Jest to praca systematyczna i wymagająca długiego okresu czasu. Nawet jeśli udało się osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarce, drugim zadaniem będzie utrzymanie tej pozycji. Wiadomo przecież, że konkurencyjne firmy walczą o jak najlepsze wyniki dla swoich klientów.

 


Witam na moim blogu!

aqimo

Cześć, Witam Cię na moim nowym blogu!

Postaram się tutaj regularnie wrzucać nowości ze świata SEO, gdyż pozycjonowanie to jedno z moich głównych zainteresowań.

Pozycjonowaniem stron internetowych zajmuje się głównie hobbystycznie, jednak jest to temat szeroki jak rzeka, dlatego myślę, że warto poświęcić temu więcej uwagi.

 

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do obserwowania! ;)

© Pozycjonowanie Bielsko-Biała
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci